En İyi Ücretli Müzik Dinleme Servisleri

Müzik Dinleme Servisleri

Çevrimiçi müzik dinleme servislerinin hayatımıza girmesi, müzik dinleme alışkanlıklarımızı bir hayli değiştirdi. Önceleri sadece gidip müzik marketlerden tek tek albüm satın alırken artık bu ücretli uygulamalar sayesinde milyonlarca müziği sadece bir tarayıcı veya uygulama yardımıyla çevrimiçi olarak kolayca dinleyebiliyoruz. Müzik dinleme servisleri cüzi bir miktar ücret karşılığında bizi bu yükten kurtararak, bu konuda hem zamanımızı hem cebimizi rahatlattı. Hangi servisi tercih edeceğiniz konusunda kararsız kalmamanız için size bu listeyi hazırladık.

1) Spotify

Şüphesiz ki, müzik dinleme servisi diyince herkesin aklına ilk olarak İsveç’in menşeili Spotify geliyor. Dünya çapında tanıtımını başarılı bir şekilde sürdürdüğü için çoğu ülke pazarında birinci sıradalar. Spotify’ı ücretsiz olarak da kullanabilirsiniz ancak; ücretsiz versiyonunda reklamlarla karşılaşıyorsunuz ve şarkı kalitesi 128kbps’ye düşüyor ve sadece radyo modunda dinleyebiliyorsunuz. Sonraki şarkıya geçmenin belirli bir limiti var. Spotify’ın aylık 14.00 tl‘ye satılan Premium versiyonunda ise kesinlikle reklam falan yok. İstediğiniz kadar şarkı değiştirebiliyorsunuz ve yüksek kalitede(320 kbps) müzik dinleme imkanınız oluyor. Özellikle çok fazla Türkçe şarkı dinleyenler kesinlikle Spotify’ı tercih etmeli çünkü Türkçe müzik arşivi diğer müzik servislerine nazaran oldukça geniş, çoğu türkçe şarkıyı barındırıyor.

2)  Deezer

İsveç müzik dinleme servisi yapar da Fransızlar boş durur mu? Fransa pazarında oldukça popüler bir müzik dinleme servisi olan Deezer, özellikle sunduğu uygun fiyat politikasıyla son zamanlarda Spotify ile rekabet etmeye başladı. Özellikle Türkiye pazarında Premium için 10 tl gibi cüzi bir miktar istemesi, Deezer’ı, Spotify yerine tercih edilebilir bir müzik dinleme servisi yaptı. Türkçe müzik arşivi konusunda Spotify ile yarışamaz ancak yabancı müzik dinlemeyi seven birisiyseniz, Deezer’dan hiç bir zaman vazgeçemeyeceksiniz. Deezer’ın devasa bir yabancı müzik arşivi bulunmakta. Spotify’da bile bulamadığınız yabancı müzikleri Deezer’da bulmak mümkün. Yanlız bu yazımdan Deezer’da Türkçe müzik konusunda yetersiz olduğunu çıkarmayın, doyurucu Türkçe arşivi var; sadece Spotify kadar geniş değil. Yabancı müzik konusunda kesinlikle tatmin edecektir.

3) Pandora

Deezer ve Spotify’ın yanısıra, Amerika da oldukça popüler olan bir de Pandora vardır. Ne yazık ki sadece Amerikada kullanılıyor. Bu servisinde hem ücretli, hem ücretsiz versiyonu var. Pandora hemen hemen diğerleriyle aynı özelliklere sahip olmasına rağmen, en sevilen yanı dinlediğiniz müziklerde “Beğendim” ve “Beğenmedim” butonları vardır. Beğendim butonuna basarsanız radyoda o tarz benzer şarkıları seçer sizin için, Beğenmedim butonuna basarsanız o tarzdaki müziklerle bir daha karşılaşmazsınız. Bu da Pandora’nın en hoş özelliğidir. Bir gün yurt dışına servis vermeye başlarsa biz de kullanabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir